Asi by bylo nošením dříví do lesa připomínat, že letošní laureát ceny Magnesia Litera Emil Hakl je naprosto výsostným stylistou, jedním z nejlepších, které dnešní česká literatura má. A že je také nedostižným pozorovatelem a snímačem nejjemnějších nuancí lidských situací a mělčin všednodenního hovoru. Je miláčkem kritiky i čtenářů. Jestliže je jeho hrdinům něco vyčítáno, pak je to jakási pasivita, v níž většinu doby prodlévají. Jako kdyby měla literární postava kmitat po stránkách jako motorová myš. Copak snad nežijeme v Česku? Copak právě takoví nejsou přímo ze života?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.