Je dopoledne 14. června roku 1800 a na bojišti nedaleko severoitalské vesničky Marengo se Napoleon Bonaparte velmi nerad smiřuje s první porážkou ve své vojenské kariéře. Před chvílí palba ze stovky děl (Francouzi jich v tu chvíli měli na místě zhruba desítku) zmasakrovala střed jeho vojska tak dokonale, že některé jednotky přestaly existovat. Jedinou naději na záchranu alespoň části vojska vidí francouzští velitelé v rychlém ústupu.Sedmdesátiletému rakouskému generálovi Melasovi se podařilo Napoleona překvapit ve chvíli, kdy už si byl jistý vítězstvím. Čerstvě zvolený konzul Francouzské republiky chtěl svou pozici potvrdit rychlým tažením do severní Itálie, kde rakouská a ruská armáda kus po kuse dobývaly jeho jen tři roky starou Cisalpinskou republiku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.