Největší německá banka Deutsche Bank se v Česku úspěšně soudí kvůli logu, které používá pražská Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM). Chce docílit toho, aby jej tato soukromá vysoká škola přestala používat.

Jde o motivy čtverce s linkou uvnitř, které jsou si podle banky v případě log VŠEM a jeho institutu Centrum ekonomických studií velmi podobné s její dlouhodobě registrovanou ochrannou známkou. "A už pouhá podobnost značek může u spotřebitelů vyvolat dojem, že obě instituce spolupracují," uvádí právní zástupce banky Karel Čermák.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.