Provinční půtka nad Vltavou. Tak se zatím jeví výběr eurokomisaře za Českou republiku. Přitom nikdy nebyla příhodnější situace pro to, aby koalice s nadhledem vybrala silného uchazeče, který by měl šanci získat v Evropské komisi důstojnou pozici.

Všechny tři strany totiž navrhují kvalitní kandidáty. Pavel Telička má zkušenosti z vyjednávání našeho vstupu do EU i z přechodného působení v eurokomisi. Exministr financí Pavel Mertlík je uznávaný ekonom, hrál prim při privatizaci bank, jež skoncovala s bankovním socialismem. A Zuzana Roithová disponuje desetiletou praxí europoslankyně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.