Na koni mezi vinicemi

Na farmě

Malou jihomoravskou obec Nový Přerov na hranici s Rakouskem znají hlavně cyklisté, kteří si tu dělají přestávku na cestě mezi Znojmem a Mikulovem. Málokdo ale ví, že si vinařskou oblast může prohlédnout z jiné perspektivy: z koňského hřbetu.

Koně rozvážně kráčejí mezi vinnými sklípky. Stoupají do mírného svahu Přerovského vrchu, odkud se otevírají daleké výhledy do Rakouska, na Pálavu, Mikulov a na roviny okolo Dyje a Jevišovky. Tráva mezi vinohrady se ve větru vlní jako hříva. "Lidé bývají překvapení, že vidět vinohrady ze hřbetu koně je úplně jiné než se mezi nimi procházet pěšky nebo jet na kole," říká Natálie Kosmáková, majitelka Jáňova dvora v Novém Přerově, která na některých vyjížďkách sama dělá průvodkyni. "Jste výš a ze sedla vidíte, jak se vinice rozprostírají do daleka. Máte nadhled a pocit volnosti."

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.