Evropa s sebou od krize v roce 2008 táhne řadu problémů, jejichž řešení odkládá. Ani po nynějších volbách se zřejmě největší země jako Německo a Francie nedohodnou na změnách. Přitom větší náboj než Evropa má i Čína. Upozorňuje na to děkan Podnikatelské fakulty Vysokého učení technického v Brně Stanislav Škapa. Na univerzitě učí mimo jiné budoucí byznysmeny v oboru Evropský obchod a finance.

Myslíte, že tyto volby mohou změnit ekonomické prostředí v Evropské unii?

Ano, pokud by posílily liberální nebo liberálně-konzervativní strany, o čemž nejsem přesvědčen. A je otázka, jak uspějí nacionalistické strany. Pak by bylo těžké cokoliv prorokovat. Některá opatření, která prosazuje v Maďarsku populistická vláda už nyní, jsou hodně tvrdá a výrazně ovlivňují tamní tržní ekonomiku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.