Penzijní společnosti plánují při jednáních o konci 2. důchodového pilíře prosadit také pár změn pro sebe. Nejsilnější poptávka je po zrušení regulace provizí za prodej penzí. Podle penzijních společností to přiškrcuje jejich byznys.

"Když vám devět finančních poradců z deseti řekne, že kvůli pár stovkám provize jim nestojí za to jít s klientem ani na schůzku, tak to se těžko zvyšuje počet klientů v nových fondech," říká Vladimír Bezděk, šéf Asociace penzijních společností a současně člen komise vedené sociologem Martinem Potůčkem. V ní zástupci všech sněmovních stran řeší budoucnost penzijního systému.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.