Na škole se Nikola Pokorná věnovala asijským studiím a indonéštině, tak není divu, že hlavní část cest, jichž má v sedmadvaceti letech za sebou víc než většina české populace za celý život, věnovala právě Asii. Vydala se tam poprvé sama, jen s padákem, a nakonec tam prožila celý rok.

Jedna rodina

"Padáčkáři mají dnes na celém světě kluby, a kde je nemají, tam jsou školy paraglidingu - ty si najdu na internetu a napíšu jim," vysvětluje, jak si hledá nové cíle. Za kontakty vděčí sociálním sítím. "Zpočátku jsem byla až překvapená, jak se ke mně i v asijských školách chovali. Ne jako ke klientovi, ale jako k holce, která si tam přišla jen tak zalítat. Vozili mě na start, ubytovávali zdarma, občas mě i živili. Dalo mi hodně přemlouvání, než si vzali také peníze. Byli strašně vstřícní."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.