Možná se nějaký český režisér jednou pokusí natočit filmové drama nazvané třeba Havel: člověk naděje. Variantu loňského snímku Andrzeje Wajdy o Lechu Walesovi, polském protějšku Václava Havla.

A možná cestu k takovému vizuálnímu zpodobnění prošlape chystané čtyřdílné pokračování televizního seriálu České století režiséra Roberta Sedláčka, které spěje do období Havlova disidentství a následného prezidentství.

Zatím si ale musí Václav Havel vystačit s lehkou múzou v malém, starém a dobrém pražském Divadle Na zábradlí, kde kdysi dělal kulisáka a pro které v šedesátých letech napsal své rané hry.

Je to logické: nemáme režiséra Wajdových parametrů (ostatně i Hořící keř na citlivé téma z moderních českých dějin natočila jeho krajanka Agnieszka Hollandová), ale především jsme Češi. A s námi byla vždycky spíš legrace, že?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.