Pokud bylo něco pokládáno za jisté při nástupu tandemu Válková-Marvanová do vedení resortu spravedlnosti, byla to jejich podpora nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi a jeho úsilí o větší nezávislost žalobců. Po třech měsících jsme ale svědky vývoje, nad nímž mohou odpůrci reformy justice jásat. Ministryně a její náměstkyně si přestaly věřit a obě si nerozumí s nejvyšším žalobcem.

Helena Válková je dobrá právní teoretička i pedagožka. Se stranickou politikou ale nikdy neměla nic společného, což může být problém. Zvlášť když trestní stíhání dospělo i do vysokých politických kruhů, obviněn je i někdejší premiér. Ministryně by měla mít jasnou podporu hnutí ANO, včetně jejího předsedy. To ale od ní dává ruce pryč i v jejím sporu s poslanci ohledně propuštění šéfa vězeňské služby.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.