V době socialismu koloval vtip, že je rozdíl mezi prací a zaměstnáním. První znamená smysluplnou činnost a tvorbu hodnot, druhé znamená místo, kam ráno dojít, přečkat den a tvořit dojem plné zaměstnanosti. Ministerstvo práce a sociálních věci zkouší tento vtip opět oživit tím, že přesvědčuje státní podniky, jako jsou České dráhy či Česká pošta, aby nabraly nové zaměstnance. Důvod? V lednu bylo na úřadech práce evidováno rekordních 630 tisíc nezaměstnaných. Politicky jde o citlivý údaj, preference jsou nestálé a na krku jsou vždycky nějaké volby, tak je třeba trvale vykazovat akci, i kdyby šlo o sebevětší hloupost.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.