Robot nemusí být jen humanoid typu C-3PO ze světa Hvězdných válek, aby byl užitečný. Spíše naopak. V praxi fungují lépe roboti, kteří jsou přizpůsobeni konkrétní funkci. Platí to v případě robotů pro výrobu, armádu i pro domácí roboty. Lépe než robot s lidskou podobou může zametat a vytírat malá "placka". Ta naše, získaná před pěti lety, se jmenuje Kraken.

Kraken je oficiálně iRobot Roomba 530, sedm let starý model, který fungoval hlavně jako automatický zametač podlah. Ve srovnání s vysavačem za pár tisíc korun neuměla stará roomba moc vysávat, ale zato za sebou nenechávala zvířený prach a uklízela sama. Jen asi rok, potom se hlučícího samohybu začalo bát naše batole a roomba zůstala zapomenutá.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.