Společnost ČEZ zveřejnila sadu čísel za 1. kvartál 2014. Podle všech předpokladů se na meziročním propadu tržeb i zisků podílel především pokles ceny vyrobené elektřiny, chybějící mimořádné výnosy z obchodů s emisními povolenkami z 1Q13 či propad tržeb v Rumunsku po změně tamní regulace. Dopad mírné zimy na nižší produkci elektřiny i prodeje tepla zřejmě přispěl k zaostání reportovaných čísel za tržními odhady. Společnost ovšem potvrdila své cíle a mírný pokles ceny akcie ve výsledku považujeme za adekvátní reakci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.