Nejvyšší evropský soud tento týden rozhodl, že i jednotlivci mají právo zažádat webové vyhledávače o zrušení některých odkazů vztahujících se k jejich jménu. Nově mohou jednotlivci požádat vyhledávače typu Google o odstranění odkazů na novinové články, soudní jednání nebo jiné dokumenty, které se objeví ve výsledcích vyhledávání.

Rozhodnutí by mohlo mít, s přihlédnutím na interpretaci a budoucí vymáháním, zásadní důsledky pro společnosti jako je Google. Ta je rozhodnutím podle reakcí jejích zástupců zaskočena a žádá čas, aby zhodnotila důsledky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.