Čeští hokejisté podlehli ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa v Minsku Švédsku 3:4 po samostatných nájezdech. A to přesto, že v průběhu utkání vedli už 3:1.

Češi vstoupili do utkání bleskovou brankou. Nového centra Jágrova útoku Tomáše Hertla vysunul přihrávkou za obranu Ondřej Němec a útočník San Jose už v osmé vteřině překonal v úniku střelou na lapačku Nilssona.

Hertlova premiérová trefa v desátém duelu na mistrovství světa v kariéře byla zároveň druhou nejrychlejší brankou v historii šampionátů.

Ve 12. minutě sice Švédové vyrovnali Oscarem Möllerem, ale pouhých 35 sekund před koncem první třetiny šli Češi opět do vedení, když se trefil Jiří Hudler. Ještě veseleji bylo po brance Martina Zaťoviče z 32. minuty.

Jenomže pak už v pohledném utkání střílel branky jen soupeř. Ve 37. minutě se podruhé prosadil Möller a v polovině poslední třetiny vyrovnal Joakim Lindström.

Protože se v prodloužení ani jednomu týmu nepodařilo rozhodnout, přišly na řadu samostatné nájezdy. A v nich Švédsko dokonalo obrat v utkání. Brankáře Nilssona totiž překonal jen Jakub Klepiš, zatímco na Saláka vyzráli Linus Klasen a Lindström.

Reprezentanti vedení trenérem Vladimírem Růžičkou tak mají po dvou zápasech ve skupině A mistrovství světa na kontě tři body. Další mohou přidat v dnešním zápase proti Kanadě, který začíná v 19.45.