Situace na Ukrajině se bohužel každým dnem zhoršuje. Vláda není schopná kontrolovat celé území státu a při pokusech o nastolení kontroly, což je první nezbytně nutná podmínka pro možnost pustit se do hledání nějakého pozitivního východiska, už zemřelo mnoho lidí a další oběti nejspíš budou přibývat.

V současnosti se proto další eskalace, jež může přerůst až do podoby otevřené občanské války, jeví být pravděpodobnější variantou než zklidnění. Ukrajina balancuje na okraji propasti, kam ji dostala kombinace dvou vzájemně propojených a sebeposilujících faktorů.

Prvním, který působil dlouhodobě, je pseudodemokratický politický systém, který se na Ukrajině během posledních dvaceti let rozšířil. Druhým, jenž dlouhodobě neřešených problémů a frustrací příhodně využil, je otevřený tlak Ruska, který do ukrajinských problémů vnesl zcela novou, zřetelně destruktivní dynamiku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru