Vedeni autopilotem své všední existence plouží se moderní lidé domů. Jen namísto ozubených soukolí a výrobních pásů vyplivne večer londýnská podzemka kancelářské síly, přisáté ke svým mobilům. Úvodní a zároveň titulní skladba alba Everyday Robots britského zpěvák Damona Albarna zní jako současná verze Chaplinovy Moderní doby. Smyčce tady tklivě doprovázejí údery piana, mechanicky krájející čas. Nálada desky se postupně mění, čas ale zůstává hlavním tématem. Po bezmála čtvrtstoletí úspěšné hudební kariéry totiž natočil Albarn portrét umělce ve středních letech - a poprvé svůj vlastní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.