Americký seznam sankcí se rozrostl o sedm Rusů a sedmnáct ruských společností. Také Evropská unie rozšířila svůj seznam z třiatřiceti na osmačtyřicet osob. Analytici znovu probírají jména, aktiva a vliv dotčených lidí. Někteří si znovu kladou otázku, zda mohou jakékoliv sankce vůbec fungovat alespoň tak dobře, aby změnily chování konkrétních lidí.

A znovu je to všechno tak trochu vedlejší. Ano, je pravda, že sankce přinášejí leckomu uspokojivý pocit - představte si všechny ty vypasené zbohatlíky, kteří už nemohou platit v prodejně rolexek kartou Visa - a že na seznamech figurují někteří velmi nepříjemní lidé. Také je pravda, že sankce skutečně vyvolaly na mezinárodních trzích obavy z obchodování s Ruskem - mimo jiné totiž ukázaly, že v čele Ruska stojí lidé, kterým už na mezinárodních trzích nezáleží nebo jim na nich přinejmenším nezáleží tolik jako na územní expanzi ruského impéria.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.