T-Mobile a Telefónica podle očekávání včera oficiálně potvrdily, že budou společně stavět nové datové sítě 4G/LTE. Nečekaně ale Telefónice dodá technologii finská Nokia, která v tendru porazila Huawei. Čínský výrobce má přitom již téměř monopol na zařízení v českých mobilních sítích.

Sdílená síť tak bude stát na dvou dodavatelích. Východ Česka pokryje Telefónica právě s Nokií, západ pak T-Mobile s Huaweiem. S tím již operátoři pokrývají největší města Prahu a Brno, kterých se sdílení netýká. Shodné rozdělení platí i pro sdílení stávajících 2G a 3G sítí, které již operátoři zahájili.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.