Loni se šetřilo, kde se dalo. České dráhy ušetřily na elektřině, na naftě, kolejích i nájemném, do toho propouštěly zaměstnance. Provozní náklady klesly o 1,3 miliardy korun. To ale nestačilo, ztráta skupiny se loni prohloubila. Podle mezinárodních účetních standardů firma prodělala 1,95 miliardy korun, o 359 milionů více než v roce 2012.

Vedení firmy uvádí hned několik důvodů, proč výsledky zaostaly za očekáváním. Nedařilo se prodávat majetek, jak se původně plánovalo. V nákladní dopravě pokračovaly potíže, které mají být důsledkem stagnace české ekonomiky v eurozóně, a neméně důležitým vlivem na růst ztráty drah bylo loňské oslabení koruny. Na kurzových změnách dráhy loni tratily půl miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.