Ti, kdo jsou členy představenstva a dalších statutárních orgánů firem, se nemohou počítat mezi zaměstnance, za které dostanou společnosti slevu na daních týkající se zaměstnávání zdravotně postižených. Jedna z největších severomoravských firem, společnost Brano Group, tak s definitivní platností a po šesti letech sporů neuspěla v důležitém sporu, který se slevy na dani za zdravotně postižené týkal.

Ústavní soud totiž rozhodl, že do počtu zaměstnanců důležitých pro výpočet slevy za zdravotně postižené pracovníky se členové statutárních orgánů firem počítat nesmějí. "Členové statutárních orgánů se do výpočtu nezahrnují, ať již jsou zdravotně postižení, či nikoliv," uvedla soudkyně zpravodajka Kateřina Šimáčková. Společnost Brano Group se tak povinnosti zaplatit státu dodatečnou daň ve výši 34 milionů korun nezbaví.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.