Dovolím si tvrdit, že hlavní pětiletka benefitů skončila již před pár lety. Vzpomínám si, jak na konci minulého století všichni diskutovali o "příspěvku na penzijko", na začátku tisíciletí skloňovali slovo cafeterie a na konci první dekády nového století přemýšleli, jak benefity co nejlépe optimalizovat a citlivě ořezat. Zjednodušuji, ale... Dospěl jsem k tomu, že benefity nejsou motivátory, ale pouze "hygienické faktory": když je mám, tak o tom nevím, a když je nemám, tak se zlobím a závidím jiným. Asi málokterý zaměstnavatel by si v dnešní době dovolil nenabízet penzijko. Ale je to opravdu důvod, proč k nám zaměstnanci chodí s nadšením pracovat? Jsem přesvědčen, že ne. Pracovní nadšení se aktivuje mnohem prozaičtějšími formami - smysluplnou prací a bezva nadřízeným, možností sem tam mít nějaký pracovní úspěch, který je oceněn (rozuměj i nepeněžně), nebo kolektivem, o který se můžu opřít a se kterým si mám i po práci o čem povídat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.