Ze sedmého patra kancelářské novostavby na pražské Harfě je pěkně vidět třeba na vedlejší O2 arenu nebo projíždějící vlaky na nejfrekventovanější české železniční trati Praha - Česká Třebová. A taky na účty členů britského parlamentu.

Společnost LLP, která tu sídlí, je jen s drobnou nadsázkou možná nejneoblíbenější českou firmou ve Westminsteru, a mohla by být tou nejoblíbenější ve zbytku Británie, i když o ní většina Britů nikdy v životě neslyšela. Její software totiž tamnímu daňovému poplatníkovi ušetřil mnoho milionů liber - a navíc mu dal pocit, že pro jím volené zástupce platí stejná pravidla jako pro Brity samotné. Tedy pocit, který po obřím skandálu se zneužíváním poslaneckých náhrad z roku 2009 ztratili. "Byla to asi nejtěžší práce mého života," říká Adam Bager, šestapadesátiletý Brit a většinový majitel společnosti LLP, který v Praze žije už více než dvacet let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.