Jde pochopitelně hlavně o fenomén velkých, případně nestrukturovaných dat (big data), který ovšem není o samotě stojící novinkou, ale spíše logickým pokračováním a rozšířením funkcí BI a byznysové analytiky. Proto je i při uvažování o nejnovějších trendech vhodné vždy začínat u klasické BI, reportů, analýz a podpory rozhodování.

Od popisu k návodu

Pokud byste hledali maximální zjednodušení vývoje a postupného rozšiřování způsobu, jak jsou nástroje BI, reportingu a podnikové analytiky využívány, lze říci, že na počátku byla snaha popsat a pochopit, co se vlastně stalo. Deskriptivní funkce jsou i dnes základem každé BI platformy či sady analytických nástrojů, často v kombinaci s řadou přednastavených reportů, výkonnostních indikátorů a dalších reportovacích nástrojů. Základní funkcí BI a analytiky tedy je odpovědět na otázku: kde se nacházíme a jaká je naše situace - a podle toho formulovat další aktivity (plánování, rozhodování, konání).

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.