V západním pojetí mají slova "válka" a "invaze" jasné významy. Z knih, filmů a televize víme, že v těchto událostech figurují tanky, letadla a dělostřelectvo, ale i uniformovaní vojáci, pokročilé zbrojní systémy a důmyslné komunikační prostředky. Vypadají jako vojenská operace v Iráku nebo - vrátíme-li se v čase - jako vylodění v Normandii.

Ruská invaze na východ Ukrajiny zatím tyto bitvy v ničem nepřipomíná. Této války se neúčastní vojáci, nýbrž místní hrdlořezové a dobrovolníci, z nichž někteří mají vazby na bývalého prezidenta Viktora Janukovyče, jiní na zločinecké gangy a ještě jiní se mylně domnívají, že bojují za nějakou formu neškodné místní autonomie.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.