K uspořádání velké výstavy stačí pouhých třicet obrazů. Záleží však na jejich autorovi. Pražské Muzeum Kampa to nyní dokazuje na díle malíře Josefa Šímy, když představuje jeho vrcholné poválečné malby plné světla, přeludných krajin, poezie a ojedinělé duchovní i myšlenkové hloubky. Výstava nazvaná podle jednoho z malířových klíčových obrazů Země-světlo reflektuje hlavní rysy Šímovy tvorby. A událostí je také proto, že obrazy pocházejí ze soukromých sbírek, kde žily vlastními životy i vlastními příběhy, a většina z nich je proto v Česku nyní prezentována poprvé.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.