V Bratislavě pokračovalo soudní líčení v případu údajné spolupráce českého ministra financí Andreje Babiše s komunistickou Státní bezpečností.

Proces se týká Babišovy žaloby proti slovenskému Ústavu paměti národa (ÚPN) v souvislosti s archivními svazky, ve kterých je Andrej Babiš veden jako agent StB.

Klíčový svědek – bývalý příslušník StB Július Šuman – u soudu vypověděl, že Babiše jako agenta tajné policie nenaverboval. Vyvrátil tak informace, které vyplývají z archivních dokumentů.

Další ze svědků uvedl, že má kvůli mozkové příhodě výpadek paměti a Babiše nezná.

Právní zástupce ÚPN nicméně předložil soudu nový spis, ve kterém je uvedeno jméno agenta Bureše, což mělo být Babišovo krycí jméno.

Líčení bude pokračovat v polovině května.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.