Pozice Romů v Evropě je ostudná. Tíživá situace různých skupin romské populace je očividná napříč celým starým kontinentem a je nejvyšší čas, abychom si uvědomili její vážnost. V Evropě dnes žije přibližně dvanáct milionů Romů a žijí tu již zhruba tisíc let. Jenže podíváme-li se na současný stav věcí, Romové jsou čím dál víc diskriminováni. Většina žije v chudobě, v jakýchsi ghettech připomínajících slumy. Dospělí Romové těžko shání práci a jejich děti často předčasně ukončují školní docházku, nezřídka jako oběti šikany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.