Zahraniční turisté vylepšují tuzemským pivovarům odbyt piva, které Češi konzumují rok od roku méně. Z odhadů Českého svazu pivovarů a sladoven vyplývá, že turisté loni v Česku vypili 600 tisíc hektolitrů piva, tedy o 50 tisíc hektolitrů více než v roce předchozím. "Meziročně to představuje zhruba osmiprocentní nárůst spotřeby," uvedl Vladimír Balach, výkonný ředitel svazu.

V roce 2013 navštívilo Česko 23 milionů cizinců. Nejvíce z Německa, Ruska, Slovenska či Velké Británie, tedy hlavně ze zemí, kde má pití piva velkou tradici. Znamená to, že v Česku každý návštěvník z ciziny vypije během svého pobytu v průměru něco přes pět velkých piv.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.