Zadlužený Řím hledá sponzory oprav svých chátrajících památek už i v muslimských zemích. Starosta města Ignazio Marino to nedávno zkusil v Rijádu, kam dorazil se seznamem projektů, na něž by Řím potřeboval milionové investice. Movitá královská rodina Saúdů oznámila, že je ochotna pomoci.

Saúdové zřejmě zaplatí celkem devět oprav. Mezi nimi je například projekt rekonstrukce dlouho zanedbávaného Augustova mauzolea, známé hrobky římských císařů a jejich rodinných příslušníků, která několik desetiletí pustla, obývána bezdomovci.

Řím ji původně chtěl opravit letos, v roce dvoutisícího výročí smrti císaře Augusta v roce 14 našeho letopočtu. To se ale městu nepodařilo. Saúdové nyní do rekonstrukce investují velkou část z potřebných čtyř milionů eur.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.