Jak podle zadání rozesadit hosty u stolu nebo mačkat tlačítka na ovladači? Mezinárodní testování zkoušelo schopnost žáků řešit běžné problémy a Češi dopadli s nadprůměrnými výsledky. Spolu s Němci se dělí o 16. a 17. příčku. 

Porovnání se uskutečnilo v rámci studie PISA 2012 (Programme for International Student Assessment) a účastnili se ho patnáctiletí a šestnáctiletí studenti ze 44 zemí OECD.

Nejúspěšnější byli Asijci, konkrétně studenti ze Singapuru, Koreje, Japonska a dalších států. Nad průměr se kromě sedmi asijských zemí dostalo i dalších 14 států včetně České republiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.