Ještě před dvěma lety to byl zapadlý kout, ve kterém se líbali zbloudilí či znalí milenci, pokuřovali pubertální výrostci nebo fotili nadšenci do vlaků a přilehlého nádraží. Dnes tam stojí úspěšná zahradní hospůdka ve stylu tzv. urban gardening, kde se během teplých večerů scházejí skupinky lidí a pochutnávají si na jídle z ingrediencí vypěstovaných přímo v areálu. V dřevěných bednách, nákupních košících nebo třeba v plechových kbelících. Tady jsou vidět lesní jahody, tam zase bylinky, salát a mrkve, jinde zaměstnankyně tlačící trakař s hlínou. Curyšané a čím dál častěji i cizinci posedávají na starých židlích či na velkých dřevěných paletách a pro pivo si chodí do barevných přepravních kontejnerů vyskládaných vedle sebe.Letos mohou zahradní hospůdku Frau Gerolds Garten navštívit i během chladnějších večerů - provozovatelé totiž uprostřed rozsáhlého areálu postavili provizorní vytápěnou dřevěnku, ve které hosté o víkendu jen těžko hledají místo k sezení. Sice tak přicházejí o pitoreskní výhled na nádraží, odstavený starý barevný autobus, který slouží jako butik, barevné žárovky a třeba nákupní košíky velkoobchodu Migros, ale některým stačí, že si mohou pochutnat na lokálním jídle.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.