Při nedávné návštěvě premiéra Sobotky ve Wolfsburgu jsem zažil takzvaný aha-efekt. V psychologii je to známé označení urcitého procesu poznání a v Německu se tak mimo jiné ironicky popisuje situace, kdy si dlouho "stojíte na vedení" a určitá souvislost, kterou máte před očima, vám konečně dojde.

Při jednání nejvyšších představitelů koncernu VW s českým premiérem šlo zejména o novou investici. Škoda Auto rozšíří svou produktovou řadu o zcela nový model, který bude vyvinut v Mladé Boleslavi a vyráběn v Kvasinách. Budou vytvořeny tisíce nových pracovních míst, jak přímo ve výrobě vozu, tak i u nových subdodavatelů. Po dlouhé době výtečná zpráva pro český automobilový průmysl a naši ekonomiku celkově. V dnešním globálním světě mohou být vozy koncernu VW vyráběny na různých místech a to platí pro všechny značky od Škody až po Porsche. K umístění této investice do Česka výrazně přispěla i změna postoje k zavedení eura. Pozitivní výroky prezidenta Zemana i premiéra Sobotky v oblasti evropské politiky a přijetí společné měny mají velmi pozitivní dopad na atraktivitu investičního prostředí u nás a výrazně ovlivnily i rozhodnutí o tomto konkrétním projektu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.