Veletržnictví v Česku nezažívá dobré období. Několik let byla například česká jednička v oboru - Veletrhy Brno - ve výrazné ztrátě. Loni a předloni se sice dostala do černých čísel, ale pomohly k tomu především prodeje majetku a výrazné personální úspory. To, že situace není dobrá, dokazuje například letošní zrušení jedné z největších akcí v kalendáři - Autosalonu.

Naproti tomu elektrotechnický veletrh Amper letos oproti loňsku vyrostl jak v počtu vystavovatelů, tak návštěvníků. Den před jeho ukončením to v rozhovoru pro IHNED.cz řekl Jiří Šviga, generální ředitel firmy Terinvest, která veletrh v prostorách brněnského výstaviště pořádá.

Důvodem je podle něj fakt, že se stále rozvíjí a roste obor, kterému se Amper věnuje - tedy elektrotechnika. Růstu také podle Švigy pomohlo přestěhování právě do areálu brněnského výstaviště.

Jaké jsou výsledky letošního veletrhu Amper z hlediska pořadatelství?

Jsem velmi spokojen. Amper má pořád možnosti růstu. Proto i letos, co se týče plochy a počtu vystavovatelů, narostl o 2 procenta. Přijelo na 630 firem.

Kam až si myslíte, že to může narůst?

Do čtyř let bychom chtěli, aby u nás vystavovalo tisíc firem. To podle mě odpovídá situaci na trhu.

Vývoj je totiž pořád pozitivní. Hodně nám pomohl přechod z Prahy do Brna na největší a nejlepší české výstaviště. Nadnárodní firmy se sem nebojí pozvat své generální ředitele. Má i dobrou polohu ve středu Československa. Je tu asi padesát firem ze Slovenska, potom rakouské, německé a polské.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru