Ministr financí Andrej Babiš je ve vyjadřování k Ukrajině skoupý. Dodnes neznáme postoj prvního místopředsedy vlády a šéfa druhé nejsilnější strany koalice k tomu, že ruská armáda okupuje území suverénní země. K čemu se však vyslovil okamžitě, to bylo rozhodnutí Bruselu zrušit cla na veškeré zboží z Ukrajiny.

Babiš považuje krok Evropské unie za politické, bezprecedentní rozhodnutí. Táže se, zda EU domyslela, co se může stát. A varuje, že to bude mít dopad na české zemědělství. Spíš ale než rozhodnutí Bruselu jsou bezprecedentní a nevídané Babišovy výhrady k zatím jedinému pohotovému a účinnému kroku unie, který pro Ukrajinu znamená přínos téměř pěti set milionů eur ročně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.