Skupina PrimeCell Therapeutics už v květnu otevře v Ostravě jednu z největších evropských továren na léčiva z lidských buněk. Biotechnologický park 4MEDi přišel zatím na 702 milionů korun, celkem 400 miliony na jeho vybudování přispěje stát. Kromě dceřiné firmy PrimeCellu zvané 4MEDi - Centrum buněčné terapie a diagnostiky jej bude využívat dalších 15 biotechnologických firem.

Většinu plochy v areálu 4MEDi zabírají laboratoře vybavené k vývoji, testování a výrobě přípravků regenerativní medicíny. Ta stojí na využití lidských buněk, jež se aplikují do těla pacienta, kde stimulují obnovu a růst tkání. Obor je na počátku, do budoucna však slibuje výrobu "náhradních dílů" lidského těla, jež prodlouží život o desítky let. Na jejich vývoji se horečně pracuje v celém světě.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.