Společnost Student Agency podnikatele Radima Jančury vede další soudní spor se státem. Provozovatel žlutých autobusů se nechce smířit s tím, že dostal pokutu za naúčtování silniční daně do cen části jízdenek. Podle berních úředníků i ministerstva financí tak lidé v autobusech platili víc, než stanovovala státem uplatňovaná regulace cen. Šlo až o 40 korun na jednu jízdenku.

Spor se týká let 2007 a 2008. Podle finanční kontroly Student Agency postupovala chybně ve více než padesáti procentech svých spojů. "Student Agency zahrnula do cen jízdného ekonomicky neoprávněné náklady (silniční daň) ve výši 367 tisíc korun," rozhodlo Finanční ředitelství v Brně a uložilo dopravní firmě zaplatit jeden milion korun pokuty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.