Vladimir Putin prý vítězí, přinejmenším tedy v mediální válce. Což pro něho není těžké v Rusku, kde pro něj nepohodlné zdroje informací umlčel. Jediným způsobem, jak by mohl převládnout i na demokratickém Západě, by ale bylo naše vlastní pochybení. Naše vlastní propaganda, ať už z ignorance, nebo z alibismu, že proti Moskvě nelze účinně zasáhnout.

Jenže lze, jak ukazuje případ Viktora Zubkova, šéfa správní rady Gazpromu, který nedlouho před ruskou invazí na Krym svůj podíl v Gazpromu prodal. A dobře věděl, co dělá, hodnota akcií ruské státní těžařského společnosti mezitím výrazně klesla. Stejně jako se propadla celá moskevská burza, obdobně jako oslabil rubl, na čemž padesátka největších ruských firem už dohromady tratila 110 miliard dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.