Vpřed, jenom vpřed - a vpředu smrdí síra. Ta slova jako by si spolu s Karlem Krylem notoval Rudolf Sloboda na stránkách svého opusu Krev, který v češtině vydalo nakladatelství Větrné mlýny. Je to kniha natolik autobiografická, až by se mohlo zdát, že se jedná prostě o Slobodův deník z roku 1989. Ale čtenář velmi rychle pochopí, že jde o velmi obratný trik. Dílo, na jehož stránkách Sloboda shrnul své životní i politické postoje a čtyři roky po jeho vydání spáchal sebevraždu, je především terapie - léčba šokem, kterou autor knihy ordinuje sám sobě a jen tak mimochodem i celému čerstvě svobodnému Československu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.