Firma Wildhorse Energy CZ, která je tuzemskou divizí stejnojmenné těžařské australské společnosti, neuspěla u soudu se stížností na pomalé rozhodování českého ministerstva životního prostředí.

Wildhorse Energy CZ se v Česku snaží dosáhnout možnosti těžit uhlí formou zplyňování ve třech oblastech - na Karvinsku, Mělnicku a Slánsku. A k povolení průzkumu ložisek potřebuje právě souhlas ministerstva životního prostředí (MŽP). Státní úředníci i samotní ministři (Tomáš Chalupa i Tomáš Podivínský) ale podle firmy na žádost o povolení průzkumu řadu měsíců vůbec nereagovali, Wildhorse Energy CZ proto úřad zažalovala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.