Rumunsko, Rusko či Ukrajina jsou trhy, které loni pomohly Hamé k lepším ekonomickým číslům. Ve všech těchto zemích zaznamenala potravinářská společnost dvouciferný růst tržeb. Hamé loni utržilo 5,1 miliardy korun, což je o čtyři procenta více než v roce 2012.

Vyšší příjmy ze zahraničních trhů pomohly společnosti vyrovnat opatrné chování českých zákazníků, kteří výrobky Hamé kupovali naopak méně. "K výraznému nárůstu došlo například v Rusku, kde jsme zvýšili tržby o 15 procent, na Ukrajině o 29 procent a v Rumunsku dokonce o 39 procent," vypočítává generální ředitel Hamé Martin Štrupl. K ziskům poznamenal, že rostly zhruba stejným tempem jako tržby, to znamená kolem čtyř procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.