Dosud největší právní bitva týkající se solárních podniků, spor o elektrárny patřící do průmyslového holdingu rodiny Zdeňka Zemka, má první definitivní rozhodnutí.

Ústavní soud totiž odmítl stížnost Zemkovy železářské společnosti Z-Group Steel Holding, která se chtěla stát coby generální dodavatel účastníkem řízení, v němž se rozhoduje o licencích pro rodinné elektrárny Saša Sun a Zdeněk Sun na Chomutovsku. Zemek podal dvě ústavní stížnosti, první z nich ústavní soudci odmítli minulý týden. Vzhledem ke stejným argumentům použitým ve stížnostech je navíc téměř jisté, že soudci odmítnou i druhou stížnost.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.