Komentář ruského historika Andreje Zubova v deníku Vedomosti s titulem Už to tady bylo se stal jedním z nejsdílenějších článků posledních dnů nejen na ruském internetu. Autor rozsáhlého spisu Rusko 20. století v něm srovnává současné vyslání ruských jednotek na Krym a násilné připojení Rakouska Hitlerem v roce 1938. Srovnávané postupy Vladimira Putina a Adolfa Hitlera se ukázaly být natolik podobné, že to vyvolalo bouřlivou diskusi, během které byl Zubov obviňován ze všech možných hříchů. "V naší společnosti nic není vnímáno negativněji než nacismus a Hitler. Takže když srovnáváte současnou ruskou politiku s politikou Německa v letech 1938-1939, tak se lidé cítí uražení. Vždyť my přece nejsme nacisti, říkají," vysvětluje profesor Zubov v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.