S přispěním Nikity Poljakova

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková hrubě zasáhla do práv majitelů solární elektrárny Mrlínek u Bystřice pod Hostýnem, rozhodl Krajský soud v Brně. Při prověřování licence udělené této elektrárně totiž úřad neumožnil jejím majitelům vyslechnout svědky, kteří úřadu tvrdili, že elektrárna získala povolení k provozu podvodem.

Solární elektrárna Mrlínek, kterou vlastní společnost FVE 28, přitom patří mezi 159 elektráren, u nichž existují vážná podezření, že začaly fungovat díky podvodu s falešnými revizními zprávami. Tyto elektrárny měly být hotové už v roce 2010, elektřinu ale začaly dodávat až v roce 2011. Datum uvedení do provozu je přitom podstatné: na přelomu roku 2010 a 2011 totiž solárním elektrárnám výrazně poklesly výkupní ceny. Stát je od roku 2011 snížil z 12 150 korun na 5500 korun za megawatthodinu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.