Rudou poušť protínají polozaváté stopy, mezi nimiž povlávají chomáče ostříhaných vlasů. "Ten obraz se jmenuje Ranní postřižiny. Namalovala ho Toyen v roce 1957, zakoupili jsme ho loni na aukci v Paříži. I vzhledem k tomu, že je to jeden z nejvýznamnějších poválečných obrazů Toyen, byla to velmi dobrá investice," říká Pavel Chalupa, ředitel fondu Pro arte.

Tento první český fond specializovaný na umění vznikl v roce 2012 a původně byl novým investorům uzavřen. To už ale neplatí, od počátku března do něj může vložit peníze každý, kdo je ochoten investovat minimálně 125 tisíc eur (3,4 milionu korun).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.