Rudou poušť protínají polozaváté stopy, mezi nimiž povlávají chomáče ostříhaných vlasů. "Ten obraz se jmenuje Ranní postřižiny. Namalovala ho Toyen v roce 1957, zakoupili jsme ho loni na aukci v Paříži. I vzhledem k tomu, že je to jeden z nejvýznamnějších poválečných obrazů Toyen, byla to velmi dobrá investice," říká Pavel Chalupa, ředitel fondu Pro arte.

Tento první český fond specializovaný na umění vznikl v roce 2012 a původně byl novým investorům uzavřen. To už ale neplatí, od počátku března do něj může vložit peníze každý, kdo je ochoten investovat minimálně 125 tisíc eur (3,4 milionu korun).

V článku se dále dozvíte

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.