Všichni jsou mladí, mají čerstvé vysokoškolské diplomy a hodně vysoké ambice i očekávání. Na trhu práce chtějí být úspěšní, a jelikož jsou vysokoškoláci, očekávají nadprůměrné platy i další výhody.

Jenže to, co vysokoškolští absolventi na přijímacích pohovorech předvádějí, často jejich nárokům neodpovídá. Nezaměstnanost vysokoškolských absolventů narůstá. Už jich je téměř 37 tisíc, ale personalisté si stěžují, že se často hlásí na pozice jen tak "naslepo", aniž by vůbec tušili, co za práci je konkrétně na daném místě čeká. A tedy ani netuší, jak se na přijímací řízení připravit. Totiž být například projektovým manažerem v jedné firmě může znamenat ve výsledku zcela odlišnou práci než ve firmě jiné. Což také znamená, že by i pracovníci na této pozici měli mít různé schopnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • CO S ABSOLVENTY? Stále více personalistů ve firmách si stěžuje, že se současní absolventi vysokých škol příliš nezajímají o to, na jakou práci se vlastně hlásí, a často se "na zkoušku" přihlašují do několika výběrových řízení zároveň. Studenti se ale brání, že kvůli nejistotě úspěchu raději "rozhazují sítě".

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.