Dopravní podniky ve velkých městech už neutají smlouvy, které uzavíraly s právními kancelářemi na vymáhání pokut od černých pasažérů. Tyto podniky zajišťující veřejnou dopravu jsou totiž placené z peněz daňových poplatníků a zajišťují veřejnou službu. A podle rozhodnutí soudů tak nesmějí smlouvy utajovat s odkazem na obchodní tajemství.

Vůbec první soudní spor svého druhu v Česku vedla společnost Člověk v tísni a dopravní podnik zajišťující veřejnou dopravu v Plzni. O zpřístupnění smluv, které dopravní podnik před aktivisty utajoval s odkazem na to, že jsou kryty obchodním tajemstvím a dopravní podnik je v podstatě soukromá firma jako každá jiná, rozhodly jak Krajský soud v Plzni, tak začátkem února Nejvyšší správní soud.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.