Benátky jsou plné legend, příběhů i maskou mnoha tváří, městem, které se vynořuje z vln a které se do nich potápí. Většina ze statisíců turistů, kteří je každoročně navštíví, jejich labyrintem jen ve spěchu prolétne. Knížka Josefa Kroutvora nazvaná prostě Benátky naopak vyzývá k zastavení, k rozkošnickému snění.

Na rozdíl od mnoha bedekrů vnímá město vnitřně, básnickým pohledem plným přesného vidění, smyslového opojení, metafor i dobrodružstvím fantazie. "Zdá se, že mozaika snad nejlépe vyjadřuje neklidnou podstatu města ležícího na vodě, povahu Benátek. Ne náhodou malíř Jan Zrzavý skládal pastelové obrazy Benátek z množin barevných ploch, jako by se jen dotýkal toho, co vidí, vnímá a co nelze trvale uchopit."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.