Vprůběhu posledních přibližně tří čtyř let prochází ICT průmysl významnými proměnami. Světlo světa spatřily koncepty jako cloud nebo big data, jež jsou dále poháněny všudypřítomnou mobilitou a využíváním sociálních sítí.

Analytici v souvislosti s těmito koncepty hovoří o tzv. "třetí plaformě" IT - po mainframech z přelomu 80. a 90. let a architektuře klient/server doprovázenou koncem devadesátých let rozvojem internetu. O "třetí platformě", ale také například o měnící se roli IT oddělení ve firmách jsme si povídali s šéfem IDC CEMA a rozhovor s ním najdete uvnitř tohoto vydání.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.