Na manažerském trhu lze podle Libora Stodoly z oddělení Poradenství pro lidské zdroje ve společnosti PwC Česká republika vysledovat v globálním měřítku dva hlavní trendy. "Firmy v posledních třech čtyřech letech silně omezovaly nábor. Pokud se nyní rozhodují nabrat manažery zvenku, sázejí především na kvalitní seniorní osobnosti se zkušenostmi z praxe, které mají celosvětový rozhled a jsou schopné ho uplatnit v lokálních podmínkách. Dalším trendem na manažerském trhu je migrace manažerů mezi odvětvími. Firmy na západ od nás a v USA nabírají manažery ze zcela jiných oborů, s odlišnými zkušenostmi, jiným pohledem a myšlením. Očekávají od nich, že přinesou nové podněty pro vývoj nových produktů a aktivit v daném odvětví. Příznačné je to například pro energetiku," říká Stodola.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.